Nejkrásnější místa pro svatební cestu

Svatba je určitě jedna z nejkrásnějších událostí v životě muže a ženy. Společný začátek na cestě plné lásky, radosti, no hlavně pochopení a opory. I když se velký důraz klade na svatební den, my si myslíme, že stejně důležitá je i svatební cesta, která novomanželům umožní vychutnat si vzájemnou blízkost a oslavit vstup do manželství. Svatební cesta by měla být jedinečná, pohádková a příjemná, ať na ni zůstanou ty nejkrásnější vzpomínky.

Cestování a cestovní průvodce

Samozřejmě, její důkladné naplánování není jednoduché a zřejmě nejtěžší je vybrat si to správné místo, kde ji budete trávit. Každý máme jiné preference a představy, a proto jsme si pro vás připravili pár tipů, které by vám mohly pomoci rozhodnout se, která destinace je pro vás jako stvořená pro strávení těchto důležitých chvil v přítomnosti vaší lásky.

romantické duše
Pokud patříte mezi romantické duše, určitě oceníte místa s malebnými zálivy, dech beroucími západy slunce nad mořskou hladinou či osamocenými plážemi. Takovou romantiku vám může nabídnout indonéský ostrov Bali, který vám poskytne vysněný ráj pro vaši lásku. Líbánky na Bali se stávají stále více oblíbené, a to nejen pro strávení chvil s vaším novým manželem či manželkou, ale i pro ty, kteří Zásnubní prstýnky teprve plánují svým milovaným partnerkám nasadit na prsteníček levé ručky.

Cestování a svatební cesta na zásnubách

Pokud se vám však nechce cestovat až tak daleko, romantickou atmosféru nabízí také malebný ostrov v Egejském moři, Santorini. Toto kouzelné místo vulkanického původu vás na první pohled zaujme bílo-modrou architekturou, safírově modrou vodou či plážemi s černým pískem, díky kterým je Santorini pověstné. Pokud tedy hledáte místo, kde se každý den budete moci nadšení úžasnými výhledy, Santorini vás jednoznačně nezklame.

dobrodruzi
Sice svatební cesta je většinou považována za první romantický výlet novomanžele, nemusí to tak vždy být. Pokud patříte mezi páry, jejichž více láká dobrodružství, můžete si naplánovat líbánky v horách. Možná to bude pro některé vaše blízké šok, když krásné bílé šaty, elegantní manžetové knoflíčky či perfektní účesy vyměníte za turistickou obuv, batohy a sportovní oblečení, ale pokud jste s tím ztotožněni a představujete si tak svou ideální svatební cestu, určitě se nezabývejte tím, co říkají jiní! Skvělým místem jsou Vysoké Tatry, a to ani nemusíte cestovat tak daleko. Je to levnější alternativa Alp, no třeba dodat, že stejně kouzelná. Pohled na majestátní hory, údolí a třpytící jezera vám a vaší lásce bude navždy připomínat začátek společné cesty životem. Už je jen potřeba odhodlat se.

Ať už se rozhodnete strávit líbánky kdekoliv, nezapomeňte si je užít plnými doušky. Je to čas, na který budete s vaší láskou vzpomínat do konce života a o kterém budete vyprávět ještě svým vnoučatům. Zbytečně tedy kolem svatební cesty nestresujte a raději si ji plnohodnotně vychutnejte.

Otec malé rodiny a cestovatel, který nejvíce miluje Evropu, Slovensko a Karibik. Čtenář knih českých cestovatelů, encyklopedií zaměřených na amazonské pralesy a fanoušek dokumentárních kanálů kabelovky.

Get in Touch

Další články autora

Děti ve vodě musíte mít pod dozorem. Pokud nastane ticho, obvykle je špatně!

Rodiče by se na koupališti neměli spoléhat pouze na pozornost plavčíka či jiných lidí. TASR 04.07.2019 15:00 koupání, koupaliště, koupání, plavání, bazén, … Foto: ShutterstockDěti...

Pije dost? Pět příznaků, že dítě je dehydrované

Léto je pro děti nádherné, ale přináší s sebou i nebezpečí. Pravděpodobně tím největším je dehydratace. db, Pravda 10.07.2019 15:00 nápoj, voda, pití, pitný režim,...

Dítě ve znamení raka rádo cestuje a má fantazii

Pokud se vám zdá, že každé dítě má bohatou fantazii, vězte, že nejbohatší ji má určitě dítě, narozené ve znamení raka. db, Pravda 12.07.2019 12:00...

Reklama

Nejnovější články