spot_img

Ceny na ostrově Bali jsou nízké, leťte klidně s prázdným kufrem

Otryskat nemalé částky na dovolené většinou víme tam, kde je něco výjimečného a běžně nedostupné. Například díky cenám. Bali je velmi levnou destinací, která navzdory vzdálenosti a povědomí exotické destinace, nepatří mezi drahé a pokud už jste zvládli nákup letenek a hotelu, můžete se připravit na zásadní pozitivum vaší příští dovolené. Na Bali si mnohé koupíte a jen málokdy proděláte. Někdy je nutné hledat ta správná místa, ale obecně tam může být opravdu levně. Chce to jen porovnávat porovnatelné. Ceny jsou zde totiž opravdu nízké.

Bali tančenica a informace o Bali, ceny a nákupy

Na Bali s prázdným kufrem
Na Bali přicházejí australští turisté často způsobem, který u nás neznáme. Přiletí s malou cestovní taškou a vše ostatní, co si nezbalili, si prostě koupí. Jsou to spíše muži, nebo zkušenější cestovatelky. I někteří Slováci znají způsob cestování, při kterém dokáží ušetřit za zavazadla směrem tam a obohatit svůj šatník jednoduchým nákupem přímo v cíli. Nejlepší příležitosti na nákupy máte v případě návštěvy velkých měst. Ideálním pro takový způsob odpočinkem je Kuta. Pokud celý den holdujete teplotě, poznávání a moři, večer vám zůstane čas na poznávání místní gastronomie a při přesunu nepochybně zavítáte i na nákupy.

Nákupy probíhají různé, ceny jsou také různé
Nákupy na Bali dělíme podobně, jako v třetině světa, na ty sjednávány u obchodníků, nebo jasně stanoveny v obchůdcích. Potraviny nakoupíte v bohatém výběru různých sítí marketů, někdy dokonce na jedné ulici najdete i dvě pobočky stejné sítě. Ideální jsou nákupy v obchodních domech a nákupních centrech, kde si trh žádal a trh také dostal provozu s příjemnými cenovkami. Oblíbené jsou obchodní domy Matahari orientované na textil pro celou rodinu od čerstvého miminka po starších. Nákupní centrum Discovery v Kuta vám nabídne terasu směřující až k moři, ale přímo uvnitř najdete jeden z nejširších výběrů suvenýrů a dárků na ostrově vůbec a ceny po přepočtení budou vypadat směšně nízké. Na jednu věc však nelze zapomenout. Ceny jsou uváděny v místní měně. Všichni přijímají místní měnu, indonéská rupie a příjem jiné měny je ojedinělý. Záleží od příjemce. Rozšířené jsou téměř na každém kroku směnárny. Pokud však měníte, zkuste se spolehnout na skutečné provozu s klimatizací, kamerou, kalkulačkou fungující s běžnými celými čísly a hlavně místem, které víte najít i druhý den.

Platba kartou a bankomaty jsou dostupné
Téměř v každém menším městě najdete bankomaty, ve větších městečkách, nebo pokud chcete vesničkách, je to úplná samozřejmost. V obchodech se běžně platí kartou a pro Slováka to není žádná pohroma. Nemusíte totiž očekávat žádné zásadní poplatky, ačkoli závisí od slovenské banky. V případě „bambuľkovskej“ banky nebo modrobílé československé banky například nezaplatíte při platbě kartou, či výběru žádný poplatek.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články