spot_img

Jak vybrat vhodné jídelní židle, aby vás nezklamaly ani po designové stránce?

Pokud jste už vybrali jídelní stůl, který vám vyhovuje rozměry i vzhledem, je na čase poohlédnout se po židlích. Vzhledem k tomu, že je současný trh rozmanitý, nabízí se vám spousta možností. Zatímco někteří preferují vysoké čalouněné modely, jiní se zaměřují spíše na minimalismus. V následujících řádcích vám poskytneme hned několik praktických tipů, abyste neprohloupili.

Styl je alfou a omegou

Předtím, než vyberete konkrétní jídelní židle, si promyslete, do jakého stylu by se měla místnost ladit. Jestliže vám chybí inspirace, podívejte se třeba na Pinterest anebo Instagram, kde zadáte do vyhledávání klíčovou frázi „jídelní židle“ a zobrazí se vám nespočetné množství fotografií.

Všechno si důkladně změřte

Dalším krokem je měření, zejména jestli nejste prostorově zběhlí. Vyznačte si na zemi, kde bude umístěný stůl a židle, abyste věděli, kolik prostoru vám jídelní část zabere. Důležité je, abyste se okolo židlí pohodlně pohybovali.

Židle jako středobod místnosti

Podle toho, jestli se mají jídelní židle stát dominující částí místnosti, zvolíte design. Jestliže máte tmavý zdobený stůl, zvolte spíše něco jednoduchého jako protipól. V případě, že prahnete po židlích s odvážným provedením či zajímavým architektonickým tvarem, zkombinujte ho s jednoduchým dřevěným stolem. Potom dosáhnete toho, aby se židle staly středobodem místnosti.

Rozmyslete si počet

Podle toho, jaký stůl zakoupíte, vyberte i židle. Některé stoly jsou pro čtyři místa, jiné i pro osm. Záleží taktéž na tom, jak početnou máte rodinu. Dostatek míst k sezení poskytuje třeba kulatý stůl, ale zase to nepřehánějte, aby potom nevypadala jídelní část přeplněná. Všechno je jen o rovnováze.

Jestliže hledáte internetový obchod, kde byste mohli zakoupit nábytek, podívejte se na stránku Atan.cz.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články