spot_img

5 tipů pro snadnou údržby vaší zahrady

Léto je tady. Lidé si ho určitě chtějí užít, ať už se chystají na pláž nebo na túry do přírody. Pro ty, kteří se krajinářství věnují buď jako koníčku, nebo jako zaměstnání, je léto výzvou k nákupu rostlin i krajinářského náčiní k vytvoření nových exponátů. Nemyslíte si, že je příjemné mít letos v létě vlastní terénní úpravy? Nejprve musíte začít tím, že se zamyslíte ve své zahradě. Léto je ideální dobou pro úpravu designu vaší tropické zahrady, která bude osvěžující změnou. Nebojte se, pokud jste to již dlouho nedělali a nejste si jisti, jak na to. Pravděpodobně máte alespoň nějaké nápady.

Existuje mnoho způsobů, jak to můžete udělat. Má to však háček, nemusí to být cenově dostupné v závislosti na velikosti vaší zahrady. Pokud se například rozhodnete použít vrstvu bermudské trávy, která dodá vaší zahradě život, budete muset naplánovat celkové rozměry zahrady a zakoupit přesné množství trávy, abyste pokryli celou plochu. Naopak pokud vaše zahrada nezabírá příliš mnoho místa, neměl by to být problém.

Rozloha vaší zahrady vám umožní určit celkové výdaje. Dbejte na to, abyste utratili za cenově výhodné nářadí a vše ostatní, co potřebujete. Pokud chcete kromě zahradního nábytku mít na zahradě i zahradní bazén pro to pravé letní osvěžení, zkuste slevový kód Marimex nebo slevový kód Luceda. Máte také možnost modernizovat svou zahradu z tradičního uspořádání na návrhy terénních úprav s velkou změnou.

Nástroje, které používáte, hrají důležitou roli při udržování vaší zahrady. Většina z nich vyžaduje velké množství peněz, zejména ty, které spotřebovávají příliš mnoho paliva, jako je mosazná sekačka a sekačky typu vozidla.

Chcete-li snížit výdaje za toto vybavení, vynechejte ty nástroje, které stojí majlant, a používejte pouze ty základní. Proč například jako náhradu mosazné sekačky nebo sekačky na trávu nepoužít ruční sekačku nebo jiný druh ručního zařízení na sekání trávy? Zahrňte také spotřební materiál, který využíváte k údržbě zahrady, jako jsou hnojiva a voda. Voda bývá pro rostliny nadměrně spotřebovávána, což vás následně stojí další výdaje za účty za vodu. Je důležité, abyste si určili potřebu vody pro vaši zahradu, a to v závislosti na klimatických podmínkách vaší oblasti.

Pokud je podnebí teplé nebo vlhké, pak se ujistěte, že můžete zajistit dostatek vody nepřetržitě. Na druhou stranu, pokud je ve vašem místě chladné klima spojené s občasnými dešti nebo přeháňkami, nebude vás zalévání příliš zajímat. Pravděpodobně by stačilo zalévat jednou až dvakrát týdně. V důsledku toho jistě snížíte své výdaje za vodu.

Pokud jde o hnojiva, proč místo chemických hnojiv, která lze koupit v supermarketech, nepoužívat organická? Kromě toho, že jsou chemická hnojiva drahá, jejich účinky nejsou pro vaše rostliny vždy příznivé, na rozdíl od organických typů. Použití organických hnojiv je méně náročné, jakmile si na ně zvyknete.

Nejen to, organické materiály, jako je sušené listí a zvířecí hnůj, jsou ve srovnání s chemickými typy šetrnější k životnímu prostředí, protože se neskládají ze syntetických složek, které škodlivě působí na životní prostředí.

Po vertikutaci je také vhodná doba pro provzdušnění trávníku. To znamená, že otevřete půdu, aby mohla dýchat a pronikala do ní voda. Během zimního období se půda vlivem mokra a chůze lidí zhutní. To se provádí tak, že se do země zapíchnou zahradní vidle a povrch se proryje až o několik centimetrů. Pokud je půda opravdu tvrdá, postavíte se na vidle a pohybujete s nimi sem a tam. Pak se posunete o pár centimetrů dopředu a proces opakujete, zkuste se dostat do rytmu a bude to snazší. Až se dostanete na druhý konec, otočte se, přesuňte se o šířku vidlice a vraťte se zpět (noste dobré kožené boty a neskákejte na vidlici, protože byste si mohli poškodit chodidlo) Opět si můžete koupit nebo půjčit odstrkovadlo nebo motorový provzdušňovač.

TIP: Rozmazlete se trochu po těžké práci na zahradě a kupte si kvalitní kabelku, peněženku nebo další módní doplňky výhodně s akcí slevové kódy Lovio.

V této fázi trávník nezaplevelujte a nepřikrmujte, dokud se trávník nezotaví přibližně za dva až tři týdny. Trávník byste také neměli krmit, dokud nepominou mrazy, a pokud do několika dnů nezaprší, nezapomeňte jej zalít. (snažte se po něm nechodit, dokud se hnojivo nerozpustí, protože to může způsobit hnědé skvrny).

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články