Malé startovací byty v zrekonstruované koleji? Představujeme první z nich!

I docela malý prostor se dá zařídit tak, aby byl stylový, útulný a aby vystihoval svého obyvatele. Tyto dva minibyteček mají sice stejný půdorys, ale atmosféra je v nich zcela jiná. Vždyť posuďte sami, jak se autorkám přeměny podařil první z nich – pro vysokoškolačku Annamária.

Oba byty jsou součástí téhož developerského projektu, ve kterém se při rekonstrukci středoškolského internátu změnily klasické studentské buňky na menší dvoupokojové byty o rozloze přibližně 35 čtverečních metrů. Ke každému patří i lodžie s plochou téměř 5 čtverečních metrů, která se táhne podél obou pokojů a je přístupná z obývacího pokoje.

Přečtěte si také
Stylový a zajímavý interiér i v malém bytě? Garsonka v barvách roku 2021 vás o tom přesvědčí
Byty zařizovala dvojice dám z ateliéru Lotito Home – Diana a Patrícia. Každý z nich má jiného majitele. V prvním z nich žije vysokoškolačka Annamária.

Růžová miska s hrozny na stolku v obývacím pokoji
Něžnější verzi kuchyně charakterizuje jemná barevná kombinace bílé a smetanové. Zdroj: Lívia Vargovčáková

Dianin úkolem bylo splnění představ Annamaria o ideálním bydlení z designové stránky, Patrícia se, jak je to v tomto týmu zvykem, postarala o realizaci. Umístění kuchyně a rozmístění větších kusů nábytku bylo víceméně dané dispozicí a rozvody, styl a barevnost každého z bytů však určila osobnost majitele a kreativita designérky.

Annamáriino zadání znělo: Vytvořit typicky ženský interiér v neutrálních nebo pastelových barvách. Na oživení si přála detaily a doplňky ve svých oblíbených odstínech – fialové a starorůžové.

Do bytu se vchází přes malou předsíňku, která má sotva jeden čtvereční metr. Její součástí je nika, do které bylo možné umístit věšák, botník, případně na míru vyrobenou menší skříň. V dámské verzi ji autorky interiéru vybavili jednoduchou policí, věšáky a praktickou lavicí.

Předsíň se vstupem do bílé kuchyně
Vstup do bytu. Zdroj: Lívia Vargovčáková

Prostor se hned při vstupu do bytu otevírá do denní části, kterou tvoří menší obývák s kuchyňským koutem. V Annamáriinom bytě se dohodli na ženském konceptu zařízení, kterého se drželi v celém interiéru.

Přečtěte si také
Dokonale promyšlený jednopokojový byt v Trnavě
V tomto duchu vybrala Diana na portálu Sashe i zajímavou a trochu bohémskou ručně vyrobenou dekoraci nad televizorem.

Bílá obývák s kuchyňkou v menším bytě
Zdroj: Lívia Vargovčáková

Do obývacího pokoje zvolili Diana s Patricijí jednoduché základní zařízení – pohovku, konferenční stolek, křesílko, resp. taburetku, vyšší komodu a nižší skříňku pod televizor. Tu Annamáriinu doplňuje ještě zasklená knihovna vedle pohovky. Protože knihy jsou její velkou láskou, bylo pro ni místo na ně nezbytností a zároveň splněným přáním.

Bílá obývací pokoj s barovým pultíkem a kuchyní
Zdroj: Lívia Vargovčáková

Barvy a materiály mají velký vliv na to, jak prostor působí. I když je zařízení obou bytů typologicky totožné a stejně uspořádané, stačila jiná barevnost, tvarování detailů a styl doplňků a z interiéru je najednou úplně jiný pocit.

Ložnice s pracovním koutkem
V obou ložnicích udělali autorky interiéru důležitou změnu oproti návrhu developera – část úložného prostoru ve vestavěné skříni obětovali a vytvořili zde pracovní koutek. Ten totiž nebylo možné umístit v jiné části bytu a Annamária ho nutně potřebovala na studium a na práci. Zdroj: Lívia Vargovčáková

NÁŠ TIP

Potřebujete doma pracovní kout? V půdorysu zabere asi tolik místa jako dvoudveřová skříň, takže může být klidně i součástí té šatní. A to včetně odkládacích prostorů.
KDO TU Bývá

Annamária, studentka Katolické univerzity, ráda čte a věnuje čas přátelům, v budoucnu se chce věnovat práci s mládeží.

Get in Touch

Další články autora

Děti ve vodě musíte mít pod dozorem. Pokud nastane ticho, obvykle je špatně!

Rodiče by se na koupališti neměli spoléhat pouze na pozornost plavčíka či jiných lidí. TASR 04.07.2019 15:00 koupání, koupaliště, koupání, plavání, bazén, … Foto: ShutterstockDěti...

Pije dost? Pět příznaků, že dítě je dehydrované

Léto je pro děti nádherné, ale přináší s sebou i nebezpečí. Pravděpodobně tím největším je dehydratace. db, Pravda 10.07.2019 15:00 nápoj, voda, pití, pitný režim,...

Dítě ve znamení raka rádo cestuje a má fantazii

Pokud se vám zdá, že každé dítě má bohatou fantazii, vězte, že nejbohatší ji má určitě dítě, narozené ve znamení raka. db, Pravda 12.07.2019 12:00...

Reklama

Nejnovější články