spot_img

Malé startovací byty v zrekonstruované koleji? Představujeme první z nich!

I docela malý prostor se dá zařídit tak, aby byl stylový, útulný a aby vystihoval svého obyvatele. Tyto dva minibyteček mají sice stejný půdorys, ale atmosféra je v nich zcela jiná. Vždyť posuďte sami, jak se autorkám přeměny podařil první z nich – pro vysokoškolačku Annamária.

Oba byty jsou součástí téhož developerského projektu, ve kterém se při rekonstrukci středoškolského internátu změnily klasické studentské buňky na menší dvoupokojové byty o rozloze přibližně 35 čtverečních metrů. Ke každému patří i lodžie s plochou téměř 5 čtverečních metrů, která se táhne podél obou pokojů a je přístupná z obývacího pokoje.


Tip redakce: k novému bytu i nový outfit značky FERATT.


Přečtěte si také
Stylový a zajímavý interiér i v malém bytě? Garsonka v barvách roku 2021 vás o tom přesvědčí
Byty zařizovala dvojice dám z ateliéru Lotito Home – Diana a Patrícia. Každý z nich má jiného majitele. V prvním z nich žije vysokoškolačka Annamária.

Růžová miska s hrozny na stolku v obývacím pokoji
Něžnější verzi kuchyně charakterizuje jemná barevná kombinace bílé a smetanové. Zdroj: Lívia Vargovčáková

Dianin úkolem bylo splnění představ Annamaria o ideálním bydlení z designové stránky, Patrícia se, jak je to v tomto týmu zvykem, postarala o realizaci. Umístění kuchyně a rozmístění větších kusů nábytku bylo víceméně dané dispozicí a rozvody, styl a barevnost každého z bytů však určila osobnost majitele a kreativita designérky.

Annamáriino zadání znělo: Vytvořit typicky ženský interiér v neutrálních nebo pastelových barvách. Na oživení si přála detaily a doplňky ve svých oblíbených odstínech – fialové a starorůžové.

Do bytu se vchází přes malou předsíňku, která má sotva jeden čtvereční metr. Její součástí je nika, do které bylo možné umístit věšák, botník, případně na míru vyrobenou menší skříň. V dámské verzi ji autorky interiéru vybavili jednoduchou policí, věšáky a praktickou lavicí.

Předsíň se vstupem do bílé kuchyně
Vstup do bytu. Zdroj: Lívia Vargovčáková

Prostor se hned při vstupu do bytu otevírá do denní části, kterou tvoří menší obývák s kuchyňským koutem. V Annamáriinom bytě se dohodli na ženském konceptu zařízení, kterého se drželi v celém interiéru.

Přečtěte si také
Dokonale promyšlený jednopokojový byt v Trnavě
V tomto duchu vybrala Diana na portálu Sashe i zajímavou a trochu bohémskou ručně vyrobenou dekoraci nad televizorem.

Bílá obývák s kuchyňkou v menším bytě
Zdroj: Lívia Vargovčáková

Do obývacího pokoje zvolili Diana s Patricijí jednoduché základní zařízení – pohovku, konferenční stolek, křesílko, resp. taburetku, vyšší komodu a nižší skříňku pod televizor. Tu Annamáriinu doplňuje ještě zasklená knihovna vedle pohovky. Protože knihy jsou její velkou láskou, bylo pro ni místo na ně nezbytností a zároveň splněným přáním.

Bílá obývací pokoj s barovým pultíkem a kuchyní
Zdroj: Lívia Vargovčáková

Barvy a materiály mají velký vliv na to, jak prostor působí. I když je zařízení obou bytů typologicky totožné a stejně uspořádané, stačila jiná barevnost, tvarování detailů a styl doplňků a z interiéru je najednou úplně jiný pocit.

Ložnice s pracovním koutkem
V obou ložnicích udělali autorky interiéru důležitou změnu oproti návrhu developera – část úložného prostoru ve vestavěné skříni obětovali a vytvořili zde pracovní koutek. Ten totiž nebylo možné umístit v jiné části bytu a Annamária ho nutně potřebovala na studium a na práci. Zdroj: Lívia Vargovčáková

NÁŠ TIP

Potřebujete doma pracovní kout? V půdorysu zabere asi tolik místa jako dvoudveřová skříň, takže může být klidně i součástí té šatní. A to včetně odkládacích prostorů.
KDO TU Bývá

Annamária, studentka Katolické univerzity, ráda čte a věnuje čas přátelům, v budoucnu se chce věnovat práci s mládeží.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články