spot_img

Nepodceňujte vložky do bot!

Nosíte boty bez vložek? To je ale chyba. Bez nich trpí jak obuv samotná, tak i vaše chodidla.

Vložky do bot mohou plnit různé funkce. Právě s přihlédnutím k nim je vhodné je zvolit. Stojíte celý den na nohou? V tom případě pro vás budou vhodné vložky ochranné zajišťující pohodlí a základní ochranu chodidel při celodenním nošení. Trápí-li vás nějaký ortopedický problém, jako třeba ploché nohy, zřejmě vám lékař doporučí vložky ortopedické. Ty bychom ale měli v podstatě nosit všechny, protože tím, jak dokonale kopírují přirozenou klenbu chodidla a podporují správné držení těla, jsou prevencí i dalších ortopedických obtíží.

Hřejivé, chladivé a proti pocení

Vložky do bot ale mohou být také hřejivé, či naopak chladivé. Zatímco první typ má své místo v zimní obuvi, ten druhý třeba v letních plátěných teniskách. Do parních letních dnů lze také doporučit vložky do bot proti pocení a zápachu s antibakteriální úpravou.

Zaměřeno na materiál

Pečlivě volte také materiál vložek. Do bot s podpatky jsou například vhodné vložky silikonové či gelové. Jedná se o speciální polštářky, které chodidla chytře podloží a také zchladí. Sportovní a volnočasová obuv si žádá spíše nějaké přírodní, komfortní a prodyšné přírodní materiály.

Mějte nožky jako na obláčku

Velmi praktické jsou vložky do bot s paměťovou pěnou. Ta v nich plní v podstatě stejnou funkci jako v matraci na spaní. Dokonale se přizpůsobí tvaru chodidla, skvěle tlumí nárazy a tím předchází únavě chodidel. Boty s vložkami s paměťovou pěnou na noze zkrátka téměř vůbec neucítíte. I na dlouhé procházce se vám bude vyšlapovat jedna báseň.

Velikost, barva a cena

Vložky do bot měly v podstatě kopírovat délku jejich stélky. Vložky se v botách nesmí krabatit. Neměly by ani tlačit a v botě překážet. Vybírat vložky do bot je možné i podle barvy – většinou se jedná o černou, bílou a tělovou. Důležitým hlediskem při výběru zřejmě bude i cena. Kvalitní vložky do bot s paměťovou pěnou vás na e-shopu kremnaboty.cz vyjdou na necelých 350 korun. Ty za příjemné výšlapy stojí, nemyslíte?

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články