spot_img

Alpské středisko Villach, Ossiacher See a hrad Landskron

Staré historické Centrum Villach návštěvníky zaujme zejména architekturou, ale v neposlední řadě i mosty, které křižují řeku Dráva. Začátek každé správné prohlídky města se začían na hlavním náměstí Hauptplatz se sloupem Nejsvětější trojice. Několik městských domů ze 16. století dotvářejí osobitý dojem z místní architektury.

Villach, Rakousko

Náměstí je napojeno na hlavní most přes řeku, který je také cílem turistů. Od Hlavního náměstí to není nikam daleko. Vyplatí se podívat farní kostel Sv. Jakuba, trojlodní gotickou stavbu ze 14. století, která se pyšní barokním oltářem s baldachýnem, ale cenný je i gotický kříž a velká freska Sv. Kryštofa z roku 1740. Museum der Stadt Villach, městské muzeum se nachází v původním paláci. Založili ho v roce 1873, ale na současném místě se nachází až od roku 1960. Původní palác Crusitz je třípodlažní stavbou ze 16. století. Součástí sbírek muzea jsou nálezy od neolitického osídlení okolního regionu, ale také z doby bronzové, z dob Římské říše a středověku. Součástí jsou i malířské díla z 20. století.

hrad Landskron
Severovýchodně od Villachu se nachází snad nejznámější historická stavba širokého okolí. Důležitý hrad Landskron, nacházející se ve výšce 135 metrů nad okolní rovinou. O osídlení blízkého okolí se ví už z roku 800, avšak první zmínka vzpomínajíc hrad přicházet až z roku 1351. Nádherná historická stavba již v 14. století patřila Habsurgovcom. Po požáru v 16. století byl zrekonstruován a několikrát změnil majitele. V roce 1600 byl známý jako dějiště společenských akcí. V roce 1552 však zámek získal Karel V. v rámci vyvlastnění protestantské šlechty a přidělil ho hraběti Dietrichstein. Zámek však opakovaně vyhořel. Důvodem byly údery blesků, protože stojí osamoceně.

Jezero Ossiacher See
Jezero Ossiachersee na severovýchod od Villachu leží v nadmořské výšce 501 m.n.m. Je oblíbeným cílem turistů, ale zároveň také významným prostředím s výskytem několika živočišných a rostlinných druhů. Nejnavštěvovanější střediska u jezera jsou Annenheim, Steindorf a určitě i obec, která jezeru dala jméno, Ossiach.

Kostel Wallfahrtskirche Maria Gail
Poutní kostel Wallfahrtskirche Maria Gail je jednou z nejdůležitějších historických staveb města. Postaven byl v roce 1136 jako románská stavba, kterou rozšířily v průběhu roku 1450 a později díky pozdně stavbě získal i síťovou klenbu a ke kapli presbytář. Výrazně ho poškodil vpád Turků v 15. století, kteří ho jako symbol křesťanství znesvětili. V 16. století ho už jako zrekonstruovanou a znovu vysvěceny stavbu získali luteráni. Zajímavý je bohatý dřevěný oltář, nástěnné fresky, ale také různé kamenné plastiky na vnější konstrukci.

Drobollach am See a jezero Faak
Drobollach am See je malým městem nacházejícím se jen pár kilometrů od Villachu, ležícím u jezera Faak. To je známé jako letovisko a cíl zejména rodin s dětmi. Na podzim je spíše oddychovou zónou a v městečku můžete využít několik nákupních možností.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články