spot_img

Základem kvalitního spánku by měla být správně zvolená matrace

Správná matrace je pro kvalitní spánek zásadní. Může vám pomoci od bolesti zad, ale také celkově zkvalitní život a vy se budete cítit lépe, odpočatí, plní energie a v práci budete více produktivní. Navíc, pokud se u vás projevily psychické potíže, jako jsou deprese a jiné, bohatý spánek je v takovém případě více než důležitý. Jako druhý aspekt, který přispívá kvalitnímu spánku, je mimo jiné i správně zvolený rošt.

Jak tedy vybrat novou matraci, aby se vám spalo jako na obláčku? Prohlédněte si nabídku od Ostaše a věřte, že zde vyberete tu správnou, se kterou budete spokojeni dlouhé roky. A pokud požadujete speciální tvar matrace, kterou jinde nemůžete sehnat, zvolte matrace na míru. A jaké je velké pozitivum firmy? Že nabízí testování matrací zdarma. 

Nezapomínejte na rošt

V případě, že máte na lůžku umístěný pevný rošt, to znamená lamelový či laťkový, vhodné budou taštičkové nebo pružinové matrace. Rozhodně je však nepoužívejte na polohovací rošty, zničily by se. Na něj se hodí matrace ze studené pěny či latexu. Rošt je tedy aspektem číslo jedna. Nyní byste se také měli rozhodovat dle prostředí, do kterého matraci kupujete. V případě, že je prostor vlhký, například tak jako na chalupách, je nevhodné pořizovat latexové a jiné matrace. Svou správnou funkci v takovém případě zajistí pružinové matrace, které jsou vzdušné a lépe proschnou.

V dalším případě, pokud potřebujete matraci na podlahu, jež se hojně využívá v podkrovních pokojích či takovou, která má atypické rozměry, zmíněná firma si s jakýmkoli požadavkem poradí. Výroba matrace je zdlouhavá a mnohdy i náročná činnost – u Ostaše budete mít matraci vyrobenou ne do půl roku, ale klidně i do měsíce.

Matrace pro děti

Kvalitní dětské matrace jsou již od narození dítěte velice důležité. Správně drží páteř, čímž předchází skolióze zad v pozdějším věku. Navíc kvalitní spánek podporuje imunitní systém, což je u malých dětí velmi zásadní. To platí jak pro matrace do postýlky, tak i pro děti školního věku.

Předchozí článekJak se starat o školní brašnu, aby co nejdéle vydržela vypadat jako nová?
Další článekKvalitní a dostupný nábytek do vaší domácnosti

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články