spot_img

Jak dosáhnout harmonického a uklizeného domova? Chce to dostatek úložných prostor!

Uklizený domov je snem mnoha lidí, zejména v domácnostech s dětmi nebo domácími mazlíčky je to však náročné. Někdy se tak dostavuje spíše rezignace a uklízí se jen když má přijít návštěva. Aby uklízení nebyl věčný předem prohraný souboj, chce to nejen dostatek úložný prostor, ale zvážit, zda vše ještě stále potřebujete.

Bez dostatku úložného prostoru to nepůjde!

Zejména ve vícečlenných domácnostech je úložný prostor k nezaplacení, prostorné šatní skříně by tak zde neměly chybět. Šatní skříně by měly být nejen v ložnici a dětských pokojích, ale i na vstupní chodbě. Tam si můžete uložit třeba robustnější zimní bundu, která by na věšáku v předsíni jen překážela.

Podle čeho šatní skříň vybrat?

Základním parametrem je samozřejmě rozměr, zde by vás však neměla zajímat pouze výška a šířka, ale i její hloubka. Do některých mělkých modelů, je totiž problém následně některé kousky pohodlně uložit.

Dalším parametrem je pak zda potřebujete spíše police nebo věšáky. Na jednu stranu police se dají snadno dokoupit, ale proč si zvyšovat náklady a rovnou si nevybrat padnoucí šatní skříň. Do dětských pokojů se nejčastěji volí policové skříně, kam si mohou oblečení sami uložit. Věšákové tyče pro ně nejsou příliš praktické, protože na ně prostě nedosáhnou.

Dejte si pozor na stabilitu skříně a případně ji připevněte ke zdi, protože mnohé modely mohou být příliš vratké a nejsou tak vhodné třeba do prostoru. Toto umístění bývá oblíbené třeba v loftech k optickému oddělení prostoru.

Šatní skříň se může stát i vhodným interiérovým doplňkem

V současné době je na trhu mnoho velice zajímavých designových kousků, které si samozřejmě zachovávají svou praktičnost. Díky nim už šatní skříň nemusí být nudná, vašemu interiéru může dodat potřebný šmrnc, aniž by mu ubrala na eleganci. Pokud hledáte model, jež by zachoval minimalistický vzdušný vzhled místnosti, můžete sáhnout po šatních skříních bez dveří. Ty se hodí zejména pro ukládání často nošených kousků.

Zbavte se nepotřebného!

Na druhou stranu ani 10 šatních skříní vám nepomůže udržovat pořádek, pokud budete skladovat velké množství šatů, které již ani vy ani vaši potomci nevyužijí. Hezké, ale malé kousky můžete díky různých online platformám rozumně prodat nebo udělat dobrý skutek a darovat je jiné mamince či na charitu.

Kousky, které už mají to nejlepší za sebou pak můžete využít třeba na úklid v domácnosti nebo je vyhodit do speciálních kontejnerů na textilie. Odsud se pak dostanou do podniků, které je pro úklid či přímo recyklaci zužitkují.


Články o bydlení najdete na portále o bydlení livli.sk


Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články