spot_img

Jak se starat o školní brašnu, aby co nejdéle vydržela vypadat jako nová?

Čas vrátit se do školy už je tady. Děti nervózně očekávají, kdy uslyší první školní zvonění a znovu usednou do lavic spolu se svými spolužáky. Neobejdou se však bez řady školních potřeb jako je například batoh. Je však až překvapující, jak rychle dokáží svou školní aktovku opotřebovat. Pokud chcete, aby jim vydržela co nejdéle, zde je několik tipů, jak ji udržet v co nejlepší kondici.

Tipy na péči o školní batoh

Doba „zpátky do školy“ není frustrující jen pro školáky, ale také pro rodiče. Každý rok si musíte odložit dostatek finančních prostředků na nákup nových potřeb do školy. Ačkoliv se nevyhnete nákupu školních sešitů, propisek, složek a jiných nutností, můžete aspoň oddálit nákup nového batohu do školy, pokud se o něj budete dobře starat.

Čištění

Školní batoh by se rozhodně měl jednou za čas pořádně vyčistit. Uvnitř se po čase nahromadí spousta drobků, takže nejprve vnitřní kapsy projeďte vysavačem. Batoh může taky po čase začít zavánět, zejména od zpocených zad nebo zapomenutých svačin. Pokud možno, vyhněte se praní batohu v pračce. Raději ho ponořte do vany, vezměte houbičku nebo kartáček (na zipy) a použijte jemné mýdlo na důkladné vyčištění.

Omezte zátěž

Pokuste se taky své děti vést k tomu, aby v batohu nosily jen to nejnutnější. Příliš mnoho knížek vynakládá příliš velkou zátěž nejen na batoh, ale také jejich záda.

Impregnace

Batohy jsou většinou pokryty impregnačními prostředky na voděodolnost.  Tato ochranná vrstva se může po čase nebo po umytí narušit.  Pořiďte si tedy příslušný impregnační prostředek a použijte jej po vyčištění batohu.

Pro udržení vzhledu a funkčnosti batohu je samozřejmě také důležité, aby se o něj školák staral s péčí a nepovaloval ho po zemi, kopal do něj apod. O všechno ostatní se postará pravidelné mytí a nepřetěžování nosnosti batohu.

Předchozí článekPéče o vlasy za použití arganového oleje
Další článekZákladem kvalitního spánku by měla být správně zvolená matrace

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články