spot_img

Péče o vlasy za použití arganového oleje

Arganovému oleji se velmi rádo přezdívá „tekuté zlato“. Pochází ze stromů argánie trnité, respektive z plodů, které na tomto stromě ve výšce až 1 500 metrů rostou. Arganový olej je velmi ceněný pro obsažené účinné látky, například vitaminy A, E a F, antioxidační látky nebo esenciální mastné kyseliny. Zajímavostí o tomto oleji je, že jej vyrábí marocké ženy jako léty prověřenou a osvědčenou vlasovou kůru. V čem všem je pro vlasy prospěšný si přečtěte v našem článku.

Arganový olej na vlasy

Arganový olej je hutný a mastný s obsahem mnohých účinných látek, které prospívají vlasům, řasám a také obočí. Působení arganového oleje na vlasy podporuje jejich růst, zvyšuje hydrataci a také lesk kštice. Jakými způsoby se dá arganový olej na vlasy použít?

Noční péče

Nejintenzivnější vlasovou kůrou je působení agranového oleje na vlasy přes noc. Olej aplikujte nejen do délek vlasů, ale také na pokožku hlavy, která bude po umytí hydratovaná a zbavená suchých šupinek a lupů. Po důkladné aplikaci obalte vlasy i polštář ručníkem tak, abyste jej nedopatřením v noci neušpinili. Ráno olej z vlasů pečlivě smyjte, aby nezůstaly mastné. Doporučujeme vlasy umýt šamponem raději opakovaně, abyste měly jistotu, že budou dokonale umyté.

Rychlá vlasová kůra

Pokud nemáte zájem o spánek v turbanu, můžete do své vlasové rutiny zařadit kratší vlasovou kůru, kterou zvládnete přes den. Je na vás, zda arganový olej aplikujete na pokožku, do délek vlasů nebo tam i tam. Pro rychlejší účinky však hlavu zabalte do alobalu. Olej se tak trochu zahřeje a jeho působení a účinky budou rychlejší. Při mytí aplikujte stejný postup jako v předchozí variantě.

Doplnění

Arganový olej lze použít také jako hydratační péči po mytí vlasů. Jakmile vlasy trochu proschnou, nakapejte si do dlaní pár kapek oleje a konečky prstů jej aplikujte do vlasů. Ty zůstanou lesklé a hydratované do dalšího mytí.

Předchozí článekVíte, kde v Brně najít soukromou školku nebo jesle, s nimiž budete jistě spokojeni?
Další článekJak se starat o školní brašnu, aby co nejdéle vydržela vypadat jako nová?

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články