spot_img

Průvodce látkovými plenkami

Narodilo se vám miminko a vy jste se rozhodli místo jednorázových plenek používat plenky látkové? Ať už vás k tomu vedla ohleduplnost k životnímu prostředí, či jejich menší ekonomická zátěž na rodinný rozpočet, jistě se vám budou hodit rady ohledně látkování.

Jednorázové plenky mají výhodu ve vyšší absorpční schopnosti, také je nemusíte prát, ale zase za sebou nechávají značnou stopu v životním prostředí, a když si sečteme výdaje za období nošení plenek u jednoho dítěte, je to celkem slušná suma.

Výhody látkových plen

Látkové plenky jsou šetrné nejen k životnímu prostředí, ale i k pokožce vašeho děťátka – jednoduše máte jistotu, že nejsou bělené chlórem a neobsahují zdraví nebezpečné chemikálie (jako to bývá u některých velmi levných jednorázových plenek).

Dříve se kolem zadečku děťátka omotala plenka, jež se pojistila zavíracím špendlíkem. Tyto doby jsou naštěstí dávno pryč. Existuje nepřeberné množství vrchních kalhotek, které nepropouští moč a dají se jednoduše vyprat v automatické pračce.

Nevyhnete se však praní, žehlení a rovnání plenek. I když se to zdá jako spousta práce navíc, s vědomím, že děláte to nejlepší pro vaše dítě a i pro planetu, vám to půjde snadněji.

Některé maminky se snaží spojit výhody obojího a pořídí látkové plenky vše v jednom, které vypadají jako plenky jednorázové, klasicky je vyperete v pračce a odpadne vám péče o klasické čtvercové látkové plenky. Pořizovací cena jedné velikosti takovýchto plenek je vyšší než u klasických bavlněných plen, přesto se tato investice z dlouhodobého hlediska vyplatí.

Navíc lze sehnat výhodně některé sety z druhé ruky, například od kamarádky, či ve výprodejích. Plenky se rozhodně vyplatí vždy nakupovat v akci, ať už pořizujete jednorázové, či látkové. Nebojte se, vaše miminko vyroste jako z vody a brzy se začne učit chodit na nočníček a ještě jednou budete na plenkové období s láskou vzpomínat.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články