spot_img

Pojedete na dovolenou? Nezapomeňte na rezervní klíč od auta

Pokud plánujete vyrazit letos na dovolenou autem, nezapomeňte před odjezdem na jednu důležitou drobnost: náhradní autoklíč. Možná si jako mnoho lidí myslíte, že jeden klíč stačí a pořizování dalšího je jenom zbytečné vyhazování peněz. Bez funkčního autoklíče je vám však auto k ničemu, jak dobře ví řada řidičů, kterým se stalo, že se jejich klíč stal v davu turistů kořistí kapsářů, cestou jim vypadl z kapsy a nebo se poškodil a přestal fungovat v tu nejméně vhodnou chvíli.

Ztracený nebo nefunkční autoklíč dokáže úplně překazit plány na pohodovou dovolenou. Možná kvůli němu budete muset zrušit plánovaný výlet, nebudete se moci dostat zpátky do hotelu a nebo zůstanete v dešti stát před zamčeným autem. Pokud cestujete s rodinou nebo přáteli, nikdo z nich podobné změny programu neocení.

Pokud taková situace nastane, je nutné co nejrychleji najít spolehlivý servis nebo zámečníka, což může být komplikované, zvláště, pokud jste v zahraničí. Poté musíte počkat na příjezd technika, který auto nouzově otevře. Často je i nutné nechat vůz odtáhnout. Následně si ještě musíte počkat na vyrobení nových klíčů. Jeden ztracený nebo ukradený autoklíč se tak může dost prodražit. Zaplatíte za výrobu klíče, stejně jako kdybyste si nechali náhradní autoklíč vyrobit předem. Navíc ještě ale musíte připočítat nemalou částku za odtah a otevření auta. Ještě horší je pak zbytečné čekání, zkažené plány a stres místo příjemně prožité dovolené.

Pokud chcete letošní dovolenou strávit v klidu a bez starostí, nezapomeňte si s sebou vzít také náhradní klíč od auta. A pokud máte pouze jeden klíč, doporučujeme pořídit si rezervu co nejdříve. Rezervní autoklíče si můžete nechat vyrobit u řady klíčových služeb a samozřejmě v autoservisech.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články