spot_img

MODERNÍ UMĚLÝ VÁNOČNÍ STROMEK VYPADÁ DOST KE SVĚTU

Vánoce mají celou řadu symbolů. Mezi ty nejzapamatovatelnější bezpochyby patří i vánoční stromeček. Ten může být sice i přírodní, ale chybu neuděláte ani v případě, kdy si pořídíte umělohmotný typ. Právě naopak, tyto modely jsou v mnoha ohledech lepší.

OD PŘÍRODNÍCH STROMKŮ JSOU K NEROZOZNÁNÍ

Spousta lidí preferuje živé stromky před umělými. Tím nejčastějším důvodem je obvykle vzhled. Je pravda, že původní umělohmotné stromky nevypadaly příliš ke světu a skoro vůbec se nepodobaly svému reálnému předobrazu. Tehdy bylo logické sáhnout po přírodním exempláři, protože ten rozdíl byl opravdu obrovský.

Doba se však změnila a dnešní syntetické umělé jídle jsou často mnohem krásnější než originály. Navíc je možné si je pořídit hned v mnoha verzích. Ty se od sebe mohou lišit nejen svými rozměry, ale například také hustotou větviček, případně barvou. Stále více poptávané jsou například stromky s bílou pokrývkou imitující sníh.

NEPOUŠTĚJÍ JEHLIČÍ

Nejen vizuální vlastnosti však mluví více pro umělý stromek. Existují i ​​další argumenty pro jeho koupi. Mezi ně patří také stabilita. Každý vánoční stromek z umělé hmoty totiž disponuje vlastním stojanem. Ukotvit někdy v obýváku malou opravdovou borovici či smrk dá opravdu hodně práce.

Z umělých verzí stromků také nepadá jehličí. Zdá se to jako maličkost, alespoň pro člověka, který nikdy doma pravý stromek neměl, ale jedná se o velký problém. Než skončí svátky, často zůstane ze stromku jen holý pahýl.

FINANČNĚ SE VYPLATÍ

Kvalitní umělé stromky se neprodávají za pár korun. Na druhé straně jsou často stále mnohem levnější než živé exponáty. Plusem navíc je, že umělé verze lze použít ne jednou, ale například desetkrát, zatímco stromek z lesní školky je pouze jednorázovou záležitostí.


Rozhodujete se zda koupit umělý nebo živý vánoční stromeček? Rozhodnutí je snadné, buď budete mít hezkou vůni živého stromu a více starostí, a nebo bezstarostný umělý stromek.


Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články