spot_img

Co udělat po návratu z dovolené do práce radí Abecedaprace.cz

Celých čtrnáct dní jste mimo kancelář a poslední den dovolené cítíte podivné pnutí okolo žaludku. Co se asi v mezidobí odehrálo? Došlo k nějakému průšvihu, o kterém nevíte, protože vám to v době dovolené nedali vědět? Kolik práce se vám na stole nahromadilo?

Tyto a podobné myšlenky jsou zcela normální – zkrátka jste vypadli ze standardního pracovního tempa, ostatní v práci fungovali bez vás a nevědomost vás znervózňuje. Jak svůj návrat zvládnout v poklidu?

  1. Pracujte až v pracovní den

V žádném případě nekontrolujte pracovní mail v posteli večer před prvním dnem po dovolené. Nemůžete stejně nic dohnat, pouze se vystresujete, ráno budete nevyspalí a odpočatost po dovolené bude ta tam.

  1. Nepřepalte svůj start

Zpět do pracovního rytmu naskočte pomalu a postupně, byť by vás lákalo vyčistit stůl i e-mailovou schránku hned první den. Naše těla však ne vždy snášejí náhlé změny režimu dobře a mohli byste tak snadno další týden strávit na nemocenské.

  1. Zpříjemněte si první pracovní den

Slibte si nějakou odměnu na večer po práci anebo si po cestě do práce kupte oblíbenou kávu. Budete ve větší pohodě a připraveni čelit i nepříjemným situacím. A výčitky, že jste ještě neodpracovali ani první týden a už se rozmazlujete, rychle zažeňte.

  1. Nepodléhejte falešným domněnkám

Šéf přišel do práce a tváří se rozmrzele a kolegové se divně usmívají. To musí být určitě kvůli něčemu, co jsem udělali či neudělali, běží vám hlavou. A nenalháváte si to tak trochu náhodou? Celý svět se netočí kolem vás, a to ani v tom negativním slova smyslu, tak raději s úvahami počkejte, až se něco skutečně projeví.

  1. Problémy řešte s klidem

Nebudeme si lhát, je možné, že se během vaší nepřítomnosti přišlo na nějakou chybu nebo nedodělanou věc a že se to dozvíte od naštvaného šéfa. Ale i pokud tomu tak bude, zkuste vše řešit v klidu a s vědomím, že dlouhodobě děláte maximum a lidé okolo vás to vidí. Také si nezapomeňte prohlédnout nejnovější nabídky inzerce práce zdarma, změna zaměstnavatele vám může pomoct nastartovat novou úspěšnou kariéru.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články