spot_img

Vážná nemoc může výrazně zasáhnout do rodinného rozpočtu. Buďte připraveni

Podle lékařských studií se dobře či velmi dobře zdravotně cítí zhruba dvě třetiny české populace. Přesto se kohokoli z nás mohou dotknout situace, kdy do našich životů vstoupí vážná nemoc. Ať už se bude týkat nás osobně či někoho z našich blízkých, vždy bude znamenat výrazné narušení dosavadního životního rytmu a v některých případech může významně zasáhnout i do rodinného rozpočtu. S financemi ovšem může pomoci vhodně zvolené pojištění.

Nemoc si nevybírá, pojištění si vybrat můžete

Dvě třetiny Čechů již v životě musely čelit těžké životní situaci vyžadující pomoc někoho z blízkých. Obvyklým důvodem bývají úrazy či nemoci. Právě pro tyto případy je vhodné uvažovat o životním pojištění, které sice neumí zranění a nemoci vyléčit, přispěje ale svým dílem ke zdraví finančnímu. Životní pojištění přitom stále nemá sjednáno více než polovina lidí v České republice a celá třetina z nich navíc netuší, k čemu tento pojistný produkt slouží.

Vybraná životní pojištění – jako například FLEXI RISK životní pojištění od Kooperativy – lze přitom uzavřít snadno a rychle online. Jeho součástí může navíc být i velmi užitečné pojištění vážných onemocnění.

Pojištění vážně pomáhá

Životní pojištění by měl mít uzavřené každý, na jehož příjmech je závislý někdo další. Pojištění vážných rizik či rizika invalidity by však neměli podceňovat ani ti, kdo žijí sami.

Rodinnou situaci může navíc výrazně zkomplikovat i vážná nemoc dítěte. Na všechny tyto eventuality je proto třeba pamatovat již při uzavírání pojistné smlouvy. Správně nastavené pojištění totiž zajistí, že se nebudete muset starat o finance, ale soustředit se především na to hlavní – na zdraví a léčbu.

Dobré životní pojištění poskytne finanční pomoc již při diagnóze vážného onemocnění některého z členů rodiny. Pokryje také vaše náklady v průběhu léčby nebo operace. Pozornost je ovšem dobré věnovat též tomu, zda pojištění poskytuje i opakované plnění v případě, že by se v budoucnu objevila další vážná nemoc.

Pojištění by také mělo být schopno pokrýt výdaje na hospitalizaci v nemocnici a zahrnovat výplatu pojistného plnění v dohodnuté výši v případě, že onemocnění zanechá trvalé následky na zdraví.

Ošetřování osoby blízké a chybějící příjem

Vážná nemocnění také obvykle značně zkomplikují chod rodiny a pracovní aktivitu. Léčba zpravidla zabere i několik měsíců a vynutí si dlouhodobou pracovní neschopnost. Ať už jste zaměstnanci nebo OSVČ, myslete na to, aby vám životní pojištění dokázalo zajistit dostatečný příjem po dobu pracovní neschopnosti.

Nastane-li navíc situace, že by se o vás musela starat další osoba, mělo by pojištění pokrýt také náklady na ošetřování, zpravidla ve formě sjednané denní dávky ošetřovného.

Životní pojištění, které nezapomíná ani na vážná zdravotní rizika a situace, je jako životní partner, na kterého se můžete spolehnout. Řekněte mu ano.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články