spot_img

Jak má vypadat jednoduchý multifunkční nábytek

Pokud byste chtěli zjistit, jaké kousky oblečení zaručeně nesmí chybět ve vašem šatníku, našli byste na toto téma řadu zajímavých článků a tipů. Přemýšleli jste však již někdy nad tím, jak je to v interiéru? Které kousky nábytku jsou všestranné, jednoduché a zároveň se vám neomrzí ani po letech?

V malém bytě musí být člověk opravdu kreativní. Čím menší prostor, tím důkladněji by mělo být jeho plánování. Každý detail totiž záleží. Nejlepším řešením je předat návrh interiéru do rukou odborníka. Dobrý interiérový designér dokáže pomocí nábytku na míru přetvořit i stísněnou garsonku na třípokojový byt. No … téměř. I když byt vám nenadme, najde místa, která byste jinak nevyužili, a to způsobem, na jaký byste pravděpodobně sami nepřišli.

Pokud je vaším cílem prostor kdykoli přeuspořádat či rozšířit, soustřeďte se na lehký mobilní nebo flexibilní nábytek. Hledejte kousky, které na pár (jednoduchých) kliků zmenšíte na minimální velikost a odklidíte z dohledu. Některé se jen sklopí, jiné stohují, některé jsou šikovně ukryté ve svém starším bratrovi. Nábytek s kolečky zas můžete podle potřeby přesunout stranou a získat tak více místa pro návštěvu nebo hodinu tance.

Přečtěte si také
Garsonka s rozlohou jen 30 metrů čtverečních nabízí plnohodnotné bydlení. Jak je to možné?
Multifunkční nábytek si však vůbec nemusíme představovat jen jako něco, co se složí, změní svůj tvar a je z něj něco úplně jiného. Existují i ​​zcela „normální“ kousky, které však při troše představivosti můžete využívat na více účelů. Které to jsou? Jedním z takových kousků je hokerlík, štokerlík nebo prostě židle bez opěradla. Nejlepší hranatá a z masivního dřeva. Takovou židli zasunete pod jakýkoliv stůl, vejde se do každého rohu. Můžete na ni usadit hosty u stolu, poslouží jako příruční stolek při gauči či jako stojan na květináč. S jeho pomocí dosáhnete i do těch nejvýše položených skříněk.

Dalším kandidátem je příruční (servírovací) stolek na kolečkách. Některé se dají zasunout pod kuchyňskou linku, cílem jiných je naopak plochu zvětšit (jsou vyšší a ručky mají situované níže pod vrchní pracovní deskou). Jeho úsporná velikost, praktické police, háčky a především šikovné kolečka z něj dělají multifunkčního pomocníka nejen do kuchyně.

Přečtěte si také
Dokonalá proměna dvojizbáku v cihlové bytovce. Jak si pohlídali čas i rozpočet?
Spolehlivými chameleony jsou menší či větší taburetky, lavice a konferenční stolky s úložným prostorem uvnitř. Systémy otevírání jsou různé, je fajn, pokud se při konferenčním stolku dostanete dovnitř, aniž byste museli z jeho vrchní desky odkládat všechny rozloženy věci. Taburetky či lavice, které plánujete často přesouvat, Nezaplňujte těžkými věcmi, jinak se jejich multifunkčnost nadobro ztratí (sklenice bude lépe ve spíži na poličce).

Variabilní jsou i dřevěné bedničky z masivního dřeva, které lze využít k množství způsobů. Uložené na zemi či na nábytku schovají vaše drobnosti, namontované na stěně vytvoří netradiční knihovnu. Když se vám omrzí, přidáte k nim nožičky a máte noční stolek. Možností je opravdu hodně.

Dříve než se rozhodnete vyplnit všechny stěny vestavěnými šatními skříněmi, zkuste chvíli popřemýšlet, zda to v některé pokoji nezkusit přece jen trochu jinak. Všechny tvarově jednoduché a kompatibilní kusy nábytku jsou totiž jako stavebnice. Rychle a bezbolestně se přizpůsobí všem interiérovým změnám náladám. Jejich kouzlo se skrývá právě v jejich jednoduchosti a všestrannosti. Možná nejsou ikonické, ale budou vždy a za každých okolností nadčasové. A to se přece počítá.

PĚT ZNAKŮ, podle kterých zjistíte, že váš nábytek je multifunkční …

první

Je jako váš nejlepší přítel. Když odjíždíte na dovolenou, máte sto chutí sbalit ho do kufru. Je s ním zábava, když ho potřebujete, je po ruce, věrný a připravený na každý úkol.

druhý

Je jako kouzelnický klobouk. Pojme vše, co by viděla vaše návštěva, kdyby přišla o 5 minut dříve. Kousek, který se tváří jako stolek, a přitom je to bezedná třináctá komnata.

třetí

Je jako lego. Rozložitelný na menší samostatné díly a znovu složitelný. Na sebe, vedle sebe, do sebe. Nutí vás dlouhé hodiny přemýšlet, jakou kombinaci jste s ním ještě nezkusili.

čtvrtý

Je jako dítě. Dospívá a mění se. Rostoucí nábytek, který čeká na svou chvíli, je jako zázrak. Šetří peněženku i vaše nervy (na rozdíl od lidských mláďat vyroste úplně sám).

pátý

Je jako nekončící hra. S nábytkem z obnovitelného materiálu, jako je masivní dřevo, se nikdy neloučí. Ukážete mu pilku a zeptáte se ho, čím chce být, až se znovu probudí.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články