spot_img

Co všechno na vás čeká, pokud plánujete dovolenou v Rumunsku?

Rumunsko je nejvíce podceňovanou zemí v Evropě, přitom se jedná o zemi skrytých pokladů, která uspokojí všechny typy turistů. Hledáte přírodní zázraky? Preferujete pulzující města s bohatým nočním životem? Vyrážíte do zahraničí za uměním, kulturou a dobrým jídlem? Rumunsko je pro vás jako stvořené.

Samozřejmě první je nezbytné vyřešit ubytování v Rumunsku. Připraveny jsou hotely, apartmány, penziony i roubenky. Co všechno v zemi navštívit?

Sighișoara

Sighișoara je místo, kde ožívá legenda o Drákulovi. Jedná se o rodiště Vlada Napichovače, který inspiroval Brama Stokera k napsání příběhu. Zachovalo si středověké kouzlo, které byste od takového místa očekávali.

Citadela přenáší svou gotickou osobnost do neuvěřitelně hezkého chumlu mohutných strážních věží, barevných domů a úzkých dlážděných uliček.

Okolní opevněné hradby umocňují neskutečnou krásu tohoto místa. Staré město Sighișoary je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a je jedinou obydlenou středověkou citadelou v Evropě i jedním z nejzachovalejších opevněných měst na světě.

Jestliže se chcete ubytovat v blízkosti tohoto významného místa, podívejte se na hotely v Sedmihradsku.

Cluj-Napoca

Stejně jako Drákula, i Transylvánie je skutečná a Cluj-Napoca je jejím hlavním městem. Cluj-Napoca je po Bukurešti druhým největším městem Rumunska a zaujme neoklasicistní a barokní architekturou, živou kulturní scénou a 11 univerzitami.

Město se rozkládá v srdci jednoho z nejmalebnějších regionů v zemi a snoubí se v něm hluboce zakořeněné tradice s okázalým životním stylem. Podmaní si vás kulturní kavárny a butikové hotely v Cluj, muzea a desítky akcí oživují město každou sezónu.

Díky svému hipsterskému charakteru je Cluj-Napoca ideálním místem pro milovníky kultury, romantiky a gurmány, kteří chtějí objevit nejvýraznější rysy Rumunska.

Solný důl Turda

Co by kamenem dohodil od Cluj-Napoca se nachází Turda, malé průmyslové městečko, které skrývá jedinečný zázrak. Solný důl Turda je přesně takový, jak zní. Bývalý solný důl byl přeměněný na výjimečný podzemní zábavní park.

Jestliže plánujete dovolenou v Rumunsku, vybírejte si hotely a ubytování na Hotely.cz.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články