spot_img

Víte o možnosti vzdělávání i dospělých v oboru včelařství?

Mnoho z nás má blízko k přírodě a zajímá se o možnosti, jak si kus přírody přinést domů nebo do svého volného času. Je jedno, jestli je nám patnáct nebo padesát. Možnost vzdělávání se v oboru včelařství přináší dospívajícím i dospělým Střední odborné učiliště včelařské – Včelařské vzdělávací centrum, o.p.s. Nasavrky.

Přínos pro zájemce o středoškolské vzdělání i kurzy

SOU včelařské – Včelařské vzdělávací centrum, o.p.s. je obecně prospěšná společnost založená Ministerstvem zemědělství ČR a Českým svazem včelařů, z.s. Účelem je provozování středního odborného učiliště včelařského, vzdělávání dospělých, provozování a organizování mimoškolních činností dětí a mládeže v oboru včelařství, organizování a zajišťování vzdělávacích a kulturně výchovných činností.

Vzdělávání v oboru včelařství poskytuje již více než 70 let. Protože se učiliště nachází v centru CHKO Železné hory, nabízí kromě kvality vzdělávání i krásné okolí s řadou turistických tras a cyklostezek a kulturního i sportovního vyžití.

Škola nabízí dálkové studium, denní studium, profesní kvalifikace, rekvalifikační kurz pro obory „Chovatel včel“ a „Zpracovatel včelích produktů“, kurzy, přednášky, semináře i další vzdělávání pedagogických pracovníků.

Formy výuky SOU včelařské

Za více než 70 let výuka včelařství v tomto zařízení prošla řadou změn. Dnes se zde vyučuje obor 41-51-H/02 Včelař, a pro tento obor nabízí formy výuky v podobě denního tříletého studia, která je určeno převážně pro absolventy ZŠ. Dálkové tříleté studium je pak určeno pro všechny zájemce. Dálkové studium probíhá formou konzultací v době víkendů 1x za měsíc, dále probíhá blokové cvičení neboli odborný výcvik.

Kompletní informace o možnostech přihlášení se ke studiu, ať už formou tříletého denního studia nebo dálkového, také ke kurzům a dalšímu vzdělávání, najdete na souvnasavrky.cz. Podívejte se i na mnoho fotografií, které vám přiblíží, jak studium dospívajících i dospělých probíhá.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články