spot_img

Co určitě nenechat doma, pokud vyrážíte na vodu s dětmi?

Přemýšlíte nad tím, jestli je dobré vlastní vodácké vybavení anebo vám i na dovolenou s dětmi stačí to z půjčovny. Co všechno navíc budete pro děti potřebovat? Jak velké děti je možné na vodu už vzít a jak dlouhé trasy s nimi plánovat? To jsou otázky, které si klade nejeden rodič.

Vybavení vlastní i z půjčovny

Co se týče vodáckého vybavení, samozřejmě si můžete pořídit vlastní, i v případě, že vezete děti, se ale můžete plně spolehnout na to z půjčovny. Vše, co budete potřebovat, vám dodá například půjčovna lodí Vltava. V případě, že vyrážíte v tradiční sestavě dvou dětí a dvou dospělých, hodí se vám také dva barely, které se tak akorát vejdou do kanoe. Do jednoho dáte stan se spacáky a ideálně skladnou alumatkou. Druhý barel se pak hodí na ostatní spíše drobné věci od oblečení po lékárničku, pití, jídlo a podobně. Sudy je dobré k lodi přivázat, aby vám neuplavaly v případě, že se cvaknete.

Oblečení pro děti

Vybavení pro dospělé je vcelku jasné, děti toho ale potřebují mnohem více. S detailní sestavou toho, co vzít na vodu pro děti vám poradí například půjčovna lodí Lužnice, anebo si udělejte krátký seznam sami. Rozhodně budou potřebovat tričko s krátkým a dlouhým rukávem, mikinu a kalhoty. Kromě bot do vody přibalte také pro každé dítě jedny tenisky. Hodí se i pláštěnky a na vodu samozřejmě plavky a plovací vesty. Ty se snažte udržet co nejvíce v suchu například tím, že děti navlečete při dešti ještě přes vesty do pláštěnek. Plovací vesty by ale na sobě měli mít i zkušení vodáci, aktuální sjízdnost řek v čr se může v závislosti na počasí výrazně lišit a prudký tok může překvapit každého.

Svatá trojice – brýle, krémy, boty

Bez toho to opravdu nepůjde. Především, pokud vyrážíte na vodu v letních měsících, jsou brýle proti slunci nutností. Od vodní hladiny se sluneční paprsky odráží s vyšší intenzitou, což může být velmi nepříjemné. Při pobytu na lodi pak nemáte šanci slunci kamkoliv uniknout, a proto je dobré se před vyplutím také dobře namazat. Opalovací krém proto nedávejte do barelu, ale nechte si ho v lodi, ať se můžete v průběhu cesty přimazávat. Boty s uzavřenou špičkou jsou praktické i pro děti. Skvělá je také kšiltovka, díky které nepoteče dětem za deště voda do obličeje, a když bude velké parno, je možné ji namočit do vody a vložit na hlavu, kterou parádně ochladí.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články