spot_img

Nejlepší výrobci hraček pro děti

Hračkárny i internetové obchody s dětským zbožím praskají ve švech – obvykle jsou naplněny hračkami předních značek, jejichž názvy jsou dnes termínem známým takřka po celém světě. Kteří světoví i evropští výrobci mají na svědomí boom, který ovládá pokojíky dětí všech věkových kategorií? A které nové značky nabízejí funkční a kvalitní zboží pro děti, které stojí za vyzkoušení?

Značky, které ovládly dětský svět

Lego, Dino, Merkur nebo Hasbro. Názvy, na které jste dost pravděpodobně už někdy narazili. Napříč světovými stranami odchází z výrobních linek množství hraček, které následně v hračkářství nebo v katalozích bedlivě sledují děti jakéhokoliv věku. Zatímco pro ty nejmenší děti v kočárcích budete vybírat bezpečné hračky rozvíjející motoriku, větší děti si zamilují nesmrtelné Lego Duplo, od kterého se volně přenesou k tomu klasickému, které je dost možná zabaví i po několika letech.

Tyhle malé kostičky pocházející z Dánska jsou už dnes fenoménem. Podobně jako krteček – malá roztomilá postavička, která svým vzhledem i štěbetáním baví děti už do roku 1957. Původně v Československu, dnes již po celém světě. I přesto, že se produkují stále nové a nové hračky, kvalita a tradice která sahá do dětství nejen našeho, ale i do dětství našich prarodičů, má stále plno příznivců.

Důkazem je třeba více než 100 let starý Merkur, který dodnes baví děti stavebnicemi z kovu. Design, výrobní procesy, ale i férovost a udržitelnost jsou to, na co dnes stále více lidí dbá při výběru hraček pro své děti. Pokud tak chcete probádat i dosud nepoznané – vsaďte třeba na Liewood.

Liewood – udržitelné poklady ze severu

Značka Liewood vznikla sice teprve v roce 2015, ale zakladatelka Anna Marie Lie Nielsen měla už tehdy z čeho čerpat – díky jejím zkušenostem v oboru mohla na světlo světa přijít značka, jejíž synonymem je čistota, udržitelnost nebo férovost. Liewood produkuje hračky i oblečení, které má díky použitým materiálům i principům výroby vydržet i pro ty děti, které ještě nejsou na světě. Pokud se vám tak zamlouvají funkční a designově propracované potřeby pro děti, Liewood vás dostane.

Inspirujte se dánskou jednoduchostí, kterou žije značka Maileg

Když se spojí skandinávská čistota a jednoduchost s francouzským šarmem a lesklem, vznikne Maileg. Značka, která na trh dodává nejen skvostné hračky, ale také bytové dekorace. Dětský svět si ale podmanila především ručně šitými zvířátky, pro které nabízí i vybavení do malých myších domečků.

Právě tyto hračky působí díky svému nadčasovému zpracování tak, jakoby vyprávěly příběhy mnoha generací před námi. Kvalitou, která je pro jejich výrobu klíčová, naopak slibují, že pro další generace vydrží. Maileg tak nabízí příležitost sbírat jednotlivé doplňky pro tyhle malé plyšové kamarády vašich dětí, a vytvořit tak zvířátkům vlastní domov.

Djeco, značka designových hraček z Francie

Smyslupné hračky, které se dětem zalíbí, ale také je mnohé naučí. Takové jsou výrobky od francouzské značky Djeco, která trh zásobí barevnými, designově ale propracovanými výrobky, které dětem předají nové dovednosti a s přehledem je zabaví. Djeco nabízí třeba dřevěné hračky pro nejmenší nebo kreativní sady pro větší děti – na své si tak zde přijdou rodiče dětí jakéhokoliv věku. 

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články