spot_img

Praktičnost a souhra barev

Každý máme představu svého vysněného bydlení, ať už se jedná o byt, dům či vilu. Při zařizování domácnosti je třeba myslet na důležité body, které nám tuto práci usnadní. V první řadě je třeba myslet na praktičnost pořizovaného nábytku a také jeho využití. Jste milovníci módy a potřebujete více prostoru, nebo jste naopak skromní a preferujete minimalismus? V tomto bodě je třeba se pozastavit a promyslet každý detail úložného prostoru. Dnes už existuje mnoho variant šatních skříní nebo komod, kde jejich prostor využijete na maximum. V následujících odstavcích jsme trochu přiblížili využití nábytku a kombinaci barev.

Moderní obývací pokoj

Pod pojmem „moderní“ si každý představí něco jiného. Pro někoho je moderní nábytek z lamina, například v lesku, nebo z masivu, který si získává na oblibě z důvodu své vysoké životnosti. Zkrátka máme každý svůj styl a pohled na to, co je v dnešní době, jak se říká, IN. Dnes se i designeři nebojí žádných kombinací a naopak, zkoušejí nové trendy, které oživí každou místnost.

V obývacím pokoji trávíme nejvíce času, je to místo, které by mělo být zároveň oázou klidu a odpočinku po dlouhém dni v práci. Jelikož jsme se chtěli zaměřit především na praktičnost, máme pro vás pár tipů, jaký nábytek zvolit. Obývací stěna může být velká či malá. Zvolit můžete závěsné nebo na nožkách. V případě závěsné obývací stěny si usnadníte práci při úklidu. Čalouněný nábytek a ostatní komponenty zvolte na vysokých nožkách, které také usnadní práci, například robotickému vysavači.

Komoda a jak ji naaranžovat

Může se zdát, že komody slouží jen jako úložný prostor, ale opak je pravdou. Tento praktický kousek nábytku můžete využít v předsíni, jako botník, v obývacím pokoji pro uložení drobností nebo v ložnici pro úschovu spodního prádla. Ano, vše potřebné do ní schováte, ale můžete ji naaranžovat tak, aby v prostoru nepůsobila jen jako obyčejná komoda. Moderním prvkem jsou různé vázy se suchou kyticí či kovové svícny. Na oblibě si získávají kulatá zrcadla, jednoduše jej postavíte na komodu a doplníte drobnostmi. Uvidíte, že tak malé změny udělají z obyčejného interiéru neobyčejný.

Barvám se meze nekladou

Barevně kombinovat lze dnes i nábytek. Velmi oblíbené barvy jsou zelená, bílá nebo černá. Tyto varianty se mohou zdát poněkud nudné, ale lze k nim doplnit prakticky cokoliv. Stále oblíbenější se stává zelený nábytek, který nejen skvěle vypadá, ale ozvláštní interiér. Důležitým kouskem každé domácnosti je šatní skříň. Využití najde především v předsíni, ale hlavně v ložnici. Pokud se nebojíte kombinací, zvolte zelenou šatnískříň a přírodní dřevo. Sami budete překvapeni, jak skvěle spolu vypadají.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články