spot_img

Jak vybírat jídelní židli

Jídelny mají všechny tvary a velikosti – neformální snídaňové koutky, formální jídelní prostory a vše mezi tím. Ale nejdůležitějším prvkem v jídelním prostoru je vaše židle. Jak vybrat tu správnou?

1. Velikost jídelní židle

Měření je zásadní úkol při nákupu nábytku, zejména pokud jde o sezení ve vaší jídelně. Standardní výška sedadla jídelní židle je 45 cm a standardní výška stolu je 76 cm. Když měříte velikost jídelní židle, nezapomeňte vzít v úvahu nejen výšku stolu, ale také dřevěný panel, který spojuje nohy s horní částí. Ne všechny stoly ho mají, ale pokud ano, budete se chtít ujistit, že máte dostatek prostoru pro kolena.

2. Výška paží a zad

Používáte-li jídelní židle s područkami u jakéhokoli typu stolu, dbejte na to, aby horní část područek neškrábala nebo nenarážela do spodní části stolu. Kromě nevyhnutelného poškození, které utrpí opěrky vaší židle, nemusí být hosté schopni sedět dostatečně blízko u stolu, aby se mohli pohodlně najíst.

3. Pohodlné jídelní židle

Při výběru mezi čalouněnými a nečalouněnými židlemi je mnoho faktorů a oba mají své výhody. Židle, která není čalouněná, je také obvykle užší a snáze se vejde kolem menšího stolu. Ale pokud rádi pořádáte dlouhé, klidné večírky, možná budete chtít vybrat něco čalouněného, ​​co bude pohodlné i pro delší sezení.

Základem výběru je ovšem dostatečně široká paleta možností. Pokud pro pomoc s výběrem potřebujte inspiraci, můžete ji načerpat na https://www.iodesign.cz/jidelni-zidle/. Několik set různých typů, druhů, designů a variant židlí čeká jen na to, až je objevíte. 

4. Látka a povrchová úprava

Pokud máte rádi smíšený a sladěný vzhled, budete muset strategicky přemýšlet o povrchových úpravách. Chcete, aby se vzájemně doplňovaly, ale ne dokonale ladily. Přemýšlejte o začlenění jednoho konzistentního prvku a jednoho kontrastního prvku. Kontrast dělá prostor vzrušujícím a zajímavějším, zatímco konzistence zajistí, že nábytek bude ladit.

5. Osobnost jídelny

Naše jídelny využíváme nejvíce večer a při zvláštních příležitostech, a z tohoto důvodu jsou dokonalým prostorem pro projevení vaší osobnosti. Protože to není místnost, kterou budete používat každý den, můžete si trochu více pohrát s barvami, vzory a zapojit do hry designový nábytek. Designové jídelní židle jsou dokonalým způsobem, jak vrstvit neobvyklé vzory, tvary a barvy.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články